Po trudach poprzedniego dnia, czyli wejściu na przełęcz Atsunta, nadszedł czas na luźniejszy etap naszego trekkingu w Gruzji z Tuszetii do Chewsuretii. Czekała nas dalsza wędrówka przez Kaukaz i ostre zejście w dół, w stronę dawnej twierdzy Szatili, stolicy regionu Chewsuretia. Po drodze czekały na nas niezliczone strumienie oraz... krzaki dziko rosnącej marihuany.

Na ten dzień naszego trekkingu w Gruzji czekaliśmy ze szczególnym zainteresowaniem. Czwartego dnia czekało nas wejście na najwyższy punkt naszej wyprawy przez Tuszetię i Chewsuretię. Na przełęcz Acunta (Atsunta Pass), która jest naturalną granicą między zieloną, pasterską Tuszetią, a bardziej skalistą Chewsuretię znaną również jako kraj dolin. Oczywiście czekały na nas kolejne spotkania i spektakularne widoki na góry Kaukazu.

W naszej wyprawie do Gruzji, na trekking przez Tuszetię i Chewsuretię, czas na dzień numer 2. Czyli na wędrówkę ze stolicy Tuszetii – Omalo do wioski Girevi. Był to dzień pełen niespodzianek, od zaskakującego spotkania na szczycie z dawno niewidzianym Amiranem po degustacje… baranich jąder i lokalnego piwa aludi. A na koniec czekało nas sforsowanie rzeki – przeprawa przez poskręcany mostek nad rzeką Pirikita Alazani.

W naszej wyprawie przez Tuszetię i Chewsuretię czas na etap numer 3. Będzie to dzień łagodnego trekkingu - spokojnej wycieczki przez góry Gruzji. Czeka nas odcinek od wioski Girevi na polanę Kvakhidi, czyli w górę rzeki. Ten dzień wędrówki zaczynamy mając jeszcze zasięg w komórkach, ale szybko go tracimy, za wsią Girevi. Zyskujemy za to wiele więcej: kolejne piękne widoki. A także nowe spotkania i znajomości na szlaku trekkingu przez góry Kaukazu.

Wyprawa do Gruzji śni Wam się po nocach? Nam też się śniła. Dlatego zapraszamy na jeden z najpiękniejszych szlaków górskich na świecie - na trekking po wysokim Kaukazie. A konkretnie na tygodniową wyprawę po magicznym, mistycznym miejscu Gruzji. Na trasę z Omalo w Tuszetii do Juty w Chewsuretii. Na dobry początek dzień pierwszy, czyli droga do Omalo, stolicy regionu Tuszetia. Poczytajcie o naszych przygodach, bo trochę ich się nazbierało. W kolejnych odcinkach opiszemy następne etapy tego niezapomnianego trekkingu.

Masz pytania? Skontaktuj się już teraz!

Tomek

+995 558 154 189

info@kavkazbrothers.com

 

Łukasz

+48 693 868 462

info@kavkazbrothers.com

Kavkaz Brothers

"Kavkaz Brothers" 

Angisa Street 78/109,

Batumi 6000, Gruzja - Georgia

Organizator działa w oparciu o przepisy prawa gruzińskiego. Działalność Organizatora jest zarejestrowana na terenie Gruzji.