Wycieczki po Armenii

W naszych wędrówkach po Kaukazie nadszedł czas również na Armenię, uznawaną za najstarszy chrześcijański kraj na świecie. Religię, jako państwową, Armenia przyjęła już na początku IV wieku naszej ery. Armenia pełna jest słów „naj”, choć to jednocześnie najmniejszy kraj Kaukazu Południowego, biorąc pod uwagę jego powierzchnię i liczbę ludności.

Sami Ormianie, dumni ze swej historii, swój kraj nazywają Hajastan. Od Haika, potomka Noego, który ze swoją biblijną Arką dotarł na świętą dla nich górę Ararat. Obecnie pięciotysięcznik znajduje się na terytorium Turcji, Ormianom pozostaje patrzeć na niego tęsknym wzrokiem.

W Armenii nie brakuje jednak wspaniałych miejsc, które trzeba zobaczyć. To również ojczyzna koniaków, ręcznie tkanych dywanów oraz wielu zabytków położonych w przepięknie położonych miejscach. To także długa i skomplikowana historia oraz pełna smaków kuchnia, którą chętnie Wam przybliżymy podczas naszej wyprawy.

Zapraszamy do Armenii!

Chcesz poznać kraj pierwszych chrześcijan, z jego bogatą, skomplikowaną historią,...

Masz pytania? Skontaktuj się już teraz!

Tomek

+995 558 154 189

info@kavkazbrothers.com

 

Łukasz

+48 693 868 462

info@kavkazbrothers.com

Kavkaz Brothers

"Kavkaz Brothers" 

Angisa Street 78/109,

Batumi 6000, Gruzja - Georgia

Organizator działa w oparciu o przepisy prawa gruzińskiego. Działalność Organizatora jest zarejestrowana na terenie Gruzji.