Gruzja w tydzień 2024

Liczba odwiedzin: 7726

To Twój pierwszy wyjazd do Gruzji i nie wiesz, czy zdecydować się na upalną krainę wina zwaną Kachetią, czy na wysokie góry Kaukazu? Zwiedzać miasta, czy pochodzić po malowniczej dolinie? Nie masz kilku tygodni na zobaczenie wszystkiego? Mamy rozwiązanie! Zejdź pod ziemię i odkryj wspaniałe stalagmity, stalaktyty i stalagnaty, przekonaj się na własne oczy jaką siłę tworzenia ma natura, a jaką człowiek. Zwiedź najważniejsze zabytki Gruzji, której historia sięga II tysiąclecia p.n.e. Podczas całej wycieczki napawaj oczy pięknymi krajobrazami, a żołądek pysznym jedzeniem i nie tylko :) Dowiedz się jak robiono wino 8 tysięcy lat temu i dlaczego stolica nazywa się Tbilisi, skosztuj słynnej wody Bordżomi prosto ze źródła i przekonaj się, czy wstydliwy Kazbek pokaże Ci się w całej okazałości. Poznaj gruzińska kulturę – tańce, śpiewy, toasty pite z rogu i zaznaj słynnej gościnności i serdeczności mieszkańców Kaukazu. Brzmi zachęcająco?

Zapraszamy!

Szczegółowy program:

 1. Przylot na lotnisko w Kutaisi. Zwiedzanie jednej z perełek krajobrazowych regionu - Kanionu Martwili (możliwość spływu łódkami za dodatkową opłatą). Przerwa na lunch, a następnie zwiedzanie pięknie oświetlonej Jaskini Prometeusza, która miała zostać schronem przeciwatomowym. Zakwaterowanie w okolicach Kutaisi. Wieczorna supra z ludowym zespołem, nocleg.
 2. Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd w kierunku Gori, miasta znanego jako miejsce urodzenia Iosifa Wissarionowicza Dżugaszwili. Postój na słodkie chlebki w miejscowości Surami. Zwiedzanie ruin twierdzy z III w. p.n.e. w Gori lub Muzeum Stalina (dodatkowo płatne). Zwiedzanie starożytnego skalnego miasta Uplisciche. Przerwa na lunch. Przejazd malowniczą Gruzińską Drogą Wojenną w kierunku popularnego kurortu narciarskiego Gudauri. Postoje przy twierdzy Ananuri, spotkaniu białej i czarnej Aragwi i pomniku przyjaźni gruzińsko-radzieckiej. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
 3. Śniadanie. Wyjazd samochodami z napędem 4x4 do malowniczej Doliny Truso, słynącej z zielonych polan, źródeł mineralnych, kolorowych trawertynów i mineralnego jeziora z bąbelkami. Przerwa na lunch. Podjazd pod słynny ze wszystkich widokówek kościółek Cminda Sameba w Gergeti. Kolacja, nocleg.
 4. Śniadanie i wykwaterowanie. Powrót Gruzinską Drogą Wojenną w kierunku Tbilisi. Zwiedzanie dawnej stolicy kraju i miejsca przyjęcia chrześcijaństwa – Mcchety. Przerwa na lunch w gruzińskiej restauracji. Zwiedzanie pierwowzoru wszystkich wczesnochrześcijańskich świątyń Dżwari. Przejazd na wschód kraju do regionu słynącego z wina – Kachetii. Postój na degustację w rozlewni wina w Patardzeuli. Zwiedzanie Monatyru Bodbe, miejsca pochówku świętej Nino. Zakwaterowanie w Sighnaghi, zwiedzanie urokliwego Miasta Miłości, kolacja na mieście. Nocleg.
 5. Śniadanie. Zwiedzanie najważniejszych zabytków Kachetii, wybranych klasztorów i twierdz. Wizyta w lokalnej winnicy u zaprzyjaźnionego gospodarza. Zwiedzanie i degustacja w winnicy Chareba zlokalizowanej w dawnym schronie wojskowym. Nocleg w okolicach Telawi.
 6. Śniadanie. Przejazd do Tbilisi. Całodniowe zwiedzanie stolicy (Stare Miasto, dzielnica łaźni siarkowych, wjazd kolejką na Twierdzę Narikala oraz wzgórze Mtacminda). Zakwaterowanie. Kolacja na mieście. Nocleg.
 7. Śniadanie i wykwaterowanie. Zwiedzanie katedry Ruisi - świadka ważnych wydarzeń historycznych. Spacer po Bordżomi - uzdrowisku zwanym „Perłą Kaukazu” ze źródłem wody mineralnej, parkiem zdrojowym i pałacem namiestnika carskiego Woroncowa. Przerwa na lunch. Przejazd do Kutaisi. Czas wolny na mieście. Nocleg w okolicach Kutaisi.
 8. Śniadanie i wykwaterowanie. Wylot z lotniska w Kutaisi.

Termin dopasujemy do potrzeb naszych gości, prosimy o kontakt mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Proponowane terminy: 09-16.04.2024 oraz 18-25.05.2024 oraz 20-27.06.2024

Kolejność zwiedzania okolic Kutaisi uzależniona jest od godzin przylotu i odlotu grupy.

Możliwe jest ustalenie innego teminu niż sugerowany oraz przylot na inne lotnisko niż zakłada program.

Cena: 1500 GEL (ok.600$) od osoby

Cena zawiera:

 • wszystkie noclegi
 • wszystkie śniadania
 • transfery z lotniska i na lotnisko
 • wszystkie przejazdy busem i autami 4x4 z kierowcami
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika przez cały pobyt
 • bilety wstępu do miejsc ujętych w programie wycieczki
 • degustację i lunch w winnicy
 • suprę z ludowym zespołem

Cena nie zawiera:

 • biletów lotniczych
 • wydatków osobistych, np. na pamiątki i napoje
 • posiłków nie uwzględnionych w cenie (lunch, kolacja)
 • ubezpieczenia na terenie Gruzji

Miejscem rozpoczęcia wyprawy jest lotnisko na terenie Gruzji. Oznacza to, że opieka przewodnika jest zapewniona od momentu Waszego przylotu do Gruzji do momentu pożegnania Was na lotnisku.

Jesteśmy firmą działającą w oparciu o gruzińskie przepisy prawa. Regulamin imprez dostępny w zakładce. Jak złożyć rezerwację?

Warunki rezerwacji:

 • Kontakt z nami, zgłoszenie chęci wyjazdu przez maila, zapoznanie się z Regulaminem
 • W przypadku odwołania wyjazdu z powodu braku wystarczającej liczby chętnych, wpłacone pieniądze zostanę zwrócone
 • Minimalna liczba uczestników to 8 osób, maksymalna 18 osób w jednej grupie

Istnieje możliwość zmiany kolejności zwiedzania, zwłaszcza w przypadku, gdyby grupa leciała na inne lotnisko w Gruzji niż pierwotnie zakładamy. Oczywiście przedstawiony program realizujemy bez zmian, jedynie w innej kolejności.

Kontakt z przewodnikiem:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Lokalizacja

Georgia

Masz pytania? Skontaktuj się już teraz!

Tomek

+995 558 154 189

info@kavkazbrothers.com

 

Łukasz

+48 693 868 462

info@kavkazbrothers.com

Kavkaz Brothers

"Kavkaz Brothers" 

Angisa Street 78/109,

Batumi 6000, Gruzja - Georgia

Organizator działa w oparciu o przepisy prawa gruzińskiego. Działalność Organizatora jest zarejestrowana na terenie Gruzji.