Przez przełęcz na lotnisko – ahoj przygodo!

Kategoria: Wycieczki po Batumi
Liczba odwiedzin: 1620
Cena: 370,00 GEL

Chcemy Cię zabrać do mniej uczęszczanej części Gruzji, tak, by Twoje pierwsze wrażenie lub ostatnie chwile w magicznym Sakartwelo były zapamiętane jak najpiękniej. Wierzymy, że przejazd przez dwie malownicze przełęcze położone powyżej 2 tysięcy m n.p.m. oraz nocleg w bogatym w ciepłe źródła mineralne ośrodku turystyczno-uzdrowiskowym będą wspaniałą przygodą!

Plan można realizować na trasie Batumi - Lotnisko Kutaisi i odwrotnie, dopasowując go do godzin lotów.

Zainteresowaliśmy? Oto nasza propozycja:

Poranny wyjazd z Batumi w kierunku Małego Kaukazu. Dobre humory, turecka kawa i niebanalne widoki będą towarzyszyć nam przez cały dzień. Póki co, naszym celem jest restauracja zaprzyjaźnionej rodziny na przełęczy Goderdzi (2025 m n.p.m.). Spróbujemy tu tradycyjnych adżarskich potraw, których nie spotkamy w żadnym innym regionie kraju i obierzemy kierunek w dół, do Achalciche. Wieczorem zajrzymy do najpotężniejszej twierdzy regionu -  Rabati, której historia sięga IX wieku. Nocleg w Achalciche.

Po śniadaniu wyruszamy w dalszą drogę. Jeśli grupa będzie chciała, możemy odwiedzić skalne miasto-klasztor Wardzia. Stąd wspinamy się w górę, najpierw do Abastumani. Miasteczko ma lata świetności za sobą, gdyż zrobiło oszałamiającą karierę jako kurort już w XIX wieku i po upadku Związku Radzieckiego straciło inwestorów. Znajdują się tam liczne sanatoria, w których leczy się choroby dróg oddechowych, a także niedokrwistość. Ciekawym punktem będzie na pewno wizyta w tutejszym obserwatorium astronomicznym (jeśli akurat możliwe będą wizyty). W dalszej drodze czeka na nas dzika przełęcz Zekari (2 182 m n.p.m.), gdzie prędzej spotka się wolno biegające konie i świnie, niż turystów.

Zatrzymamy się na posiłek w okolicach Kutaisi i w zależności od godziny lotu zwiedzimy jeszcze wybrany fragment regionu Imeretii lub udamy się prosto na lotnisko.

To świetna opcja nie tylko na rozpoczęcie/zakończenie wczasów w Batumi, ale każdej wyprawy po Gruzji ;)

Cena od osoby to 370 GEL.

Minimalna liczba uczestników to 4 osoby.

Cena zawiera transport, opiekę polskojęzycznego przewodnika oraz nocleg ze śniadaniem w Achalciche.

W celu zapisania się na wycieczkę prosimy o kontakt z Tomkiem +995 558154189 lub Nastią +995 599741481, oboje używamy WhatsAppa smile

Lokalizacja

Masz pytania? Skontaktuj się już teraz!

Tomek

+995 558 154 189

info@kavkazbrothers.com

 

Łukasz

+48 693 868 462

info@kavkazbrothers.com

Kavkaz Brothers

"Kavkaz Brothers" 

Angisa Street 78/109,

Batumi 6000, Gruzja - Georgia

Organizator działa w oparciu o przepisy prawa gruzińskiego. Działalność Organizatora jest zarejestrowana na terenie Gruzji.