Kolacja u winiarza w Maczacheli

Kategoria: Wycieczki po Batumi
Liczba odwiedzin: 2305
Cena: 130,00 GEL

Wycieczka z Batumi do Parku Narodowego Maczachela, gdzie poza unikalną bioróżnorodnością lasów kolchidzkich, pięknem wodospadu i ruinami twierdzy, zawitamy do serdecznych ludzi - winiarza Ilji i jego rodziny, gdzie zjemy pyszną kolację z adżarskimi daniami a także skosztujemy wina, które robi w tradycyjny sposób w kwewri, czyli glinianym naczyniu zakopywanym w ziemi. Jest to metoda znana już od 8 tysięcy lat!

 

Nasz przewodnik wraz z kierowcą odbiorą Was z dowolnego miejsca w Batumi o umówionej godzinie i będziemy oddalać się od morza wzdłuż rzeki Czoroch w kierunku zawsze zielonych gór maczachelskiego parku narodowego. Pierwszy przystanek to Twierdza Gwara, ale by do niej dotrzeć będziemy musieli pokonać wiele schodów. Widoki wynagradzają trudy – kiedyś był to punkt obserwacyjny pilnujący porządku na szlakach handlowych wzdłuż spotykających się tu rzek Czoroch i Adżariscchali. Wjeżdżając na teren parku narodowego zobaczymy pomnik strzelbie, która produkowana tutaj w XIX wieku słynęła ze swojej solidności i wspomagała lokalną ludność w utrzymaniu własnego „ja” w czasie, gdy o wpływy na tym terytorium walczyły Imperium Osmańskie z Carstwem Rosyjskim. Stąd kierujemy się do wioski Czikuneti, gdzie swoją winnicę prowadzi adżarski góral z dziada pradziada Ilja, ale zanim zasiądziemy z nim do stołu wespniemy się na wiejskie wzgórze, gdzie za drewnianą furtką schowane są bliźniacze wodospady. Spacer jest trudny, ale bardzo satysfakcjonujący. Gdy wrócimy, Ilja z zapałem oprowadzi po swoich włościach, pokaże domy, które mają powyżej stu lat, pohuśta na huśtawce, napoi winem, a jego żona w tym czasie suto zastawi stół typowo adżarskimi potrawami, których nie da się skosztować nigdzie indziej w Gruzji, np. sinori, borano, pchalobio, czy danie z hubą w roli głównej. Wszystko co pojawi się na stole pochodzi z przydomowej uprawy gospodarza.

 

Po udanym ucztowaniu istnieje możliwość zakupu wina, które przypadło do gustu. Powrót do Batumi odbywa się już bez postojów, zostajecie odwiezieni na miejsca, z których Was zabraliśmy.

 

Cena od osoby to 130 GEL.

Minimalna liczba uczestników to 8 osób.

Cena zawiera transport, opiekę polskojęzycznego przewodnika oraz degustację wina wraz z ucztą.

 

W celu zapisania się na wycieczkę prosimy o kontakt z Tomkiem +995 558154189 lub Nastią +995 599741481, oboje używamy WhatsAppa smile

Lokalizacja

Masz pytania? Skontaktuj się już teraz!

Tomek

+995 558 154 189

info@kavkazbrothers.com

 

Łukasz

+48 693 868 462

info@kavkazbrothers.com

Kavkaz Brothers

"Kavkaz Brothers" 

Angisa Street 78/109,

Batumi 6000, Gruzja - Georgia

Organizator działa w oparciu o przepisy prawa gruzińskiego. Działalność Organizatora jest zarejestrowana na terenie Gruzji.