Herbaciane pola

Kategoria: Wycieczki po Batumi
Liczba odwiedzin: 3248
Cena: 160,00 GEL

Aktualnie batumskie pola herbat są zaniedbane, ale wystarczy przejechać kilkadziesiąt kilometrów, żeby znaleźć się w regionie Guria – miejscu, gdzie nadal pielęgnuje się wieloletnią tradycję uprawy herbaty.

Naszą podróż rozpoczniemy od wizyty w malowniczo położonej na wybrzeżu miejscowości Cichisdziri, gdzie znajdują się ruiny bizantyjskiej twierdzy Petra, budowę której zainicjował cesarz Justynian I Wielki.

We wtorki, środy, piątki, soboty i niedziele możemy odwiedzić Park Dendrologiczny w Szekwetili, znajduje się tam ciekawa kolecja flory i fauny z całego świata i jest to przyjemne miejsce do pospacerowania. W poniedziałki i czwartki natomiast, gdy park jest zamknięty dla zwiedzających możemy poplażować na pobliskiej plaży z charakterystycznym czarnym piaskiem.

Następnie odwiedzimy plantację herbaty, gdzie będziemy mogli poznać jej historię, zobaczyć jak się ją uprawia, zbiera a następnie suszy i przygotowuje do parzenia. Po wizycie na plantacji wejdziemy na halę produkcyjną, gdzie zobaczymy jak zebrane liście przygotowuje się do fermentacji i suszenia.

Jak już osobiście poznamy trudy pracy na plantacji i w wytwórni, zapraszamy na gruzińską ucztę w wiejskim domu, gdzie skosztujemy lokalnych smakołyków i świeżo zaparzonej herbaty prosto "ze źródła".

Podróż zakończymy oczywiście w Batumi.

Cena od osoby to 160 GEL.

Minimalna liczba uczestników to 8 osób.

Cena zawiera transport, opiekę polskojęzycznego przewodnika, uczestnictwo w uczcie, degustację herbaty oraz wejście do twierdzy Petra.


W celu zapisania się na wycieczkę prosimy o kontakt z Tomkiem +995 558154189 lub Nastią +995 599741481, oboje używamy WhatsAppa smile

Lokalizacja

Masz pytania? Skontaktuj się już teraz!

Tomek

+995 558 154 189

info@kavkazbrothers.com

 

Łukasz

+48 693 868 462

info@kavkazbrothers.com

Kavkaz Brothers

"Kavkaz Brothers" 

Angisa Street 78/109,

Batumi 6000, Gruzja - Georgia

Organizator działa w oparciu o przepisy prawa gruzińskiego. Działalność Organizatora jest zarejestrowana na terenie Gruzji.