Herbaciane pola

Kategoria: Wycieczki po Batumi
Liczba odwiedzin: 2206
Cena: 200,00 GEL

Aktualnie batumskie pola herbat są zaniedbane, ale wystarczy przejechać kilkadziesiąt kilometrów, żeby znaleźć się w regionie Guria – miejscu, gdzie nadal pielęgnuje się wieloletnią tradycję uprawy herbaty.

Naszą podróż rozpoczniemy od wizyty w malowniczo położonej na wybrzeżu miejscowości Cichisdziri, gdzie znajdują się ruiny bizantyjskiej twierdzy Petra, budowę której zainicjował cesarz Justynian I Wielki.

Następnie odwiedzimy plantację herbaty, gdzie będziemy mogli poznać jej historię, zobaczyć jak się ją uprawia, zbiera a następnie suszy i przygotowuje do parzenia. Po wizycie na plantacji wejdziemy na halę produkcyjną, gdzie poza herbatą produkuje się lokalne wódki na bazie owoców. Właściciel skupuje sezonowe owoce z okolicznych sadów i pędzi z nich różnorodne trunki, w tym słynną gruzińską czaczę.

Jak już osobiście poznamy trudy pracy na plantacji i w wytwórni, zapraszamy na gruzińską ucztę z widokiem na Ozurgeti, miasto, gdzie za czasów Związku Radzieckiego mieścił się Instytut herbaty i kultur subtropikalnych. Podczas rozkoszowania się gruzińskimi specjałami, będziemy mogli spróbować przepysznych trunków, które są tu produkowane, a także zobaczyć występ ludowego zespołu, który zaśpiewa specjalnie dla nas tradycyjne pieśni.

Podróż zakończymy oczywiście w Batumi.

Cena od osoby to 200 GEL.

Minimalna liczba uczestników to 6 osób.

Cena zawiera transport, opiekę polskojęzycznego przewodnika, uczestnictwo w uczcie z zespołem ludowym, degustację herbaty i wódek oraz wejście do twierdzy Petra.


W celu zapisania się na wycieczkę prosimy o kontakt z Tomkiem +995 558154189 lub Nastią +995 599741481, oboje używamy WhatsAppa smile

Lokalizacja

Masz pytania? Skontaktuj się już teraz!

Tomek

+995 558 154 189

info@kavkazbrothers.com

 

Łukasz

+48 693 868 462

info@kavkazbrothers.com

Kavkaz Brothers

"Kavkaz Brothers" 

Angisa Street 78/109,

Batumi 6000, Gruzja - Georgia

Organizator działa w oparciu o przepisy prawa gruzińskiego. Działalność Organizatora jest zarejestrowana na terenie Gruzji.