Kazachstan, Kirgistan - poczuj się koczownikiem

Liczba odwiedzin: 2134

Marzą Ci się rozległe stepy, wysokie góry, malownicze kaniony i świeże pyszne jedzenie? A może po odkryciu Gruzji ciągnie Cię do czegoś więcej, bardziej? Zapraszamy na wyprawę nieoczywistą, zaskakującą i ekscytującą! Zerknij smile

Termin: do ustalenia indywidualnie

Plan wyjazdu:

 1. Przylot do Ałmaty dawnej stolicy Kazachstanu. Zakwaterowanie. Wieczorny wjazd kolejką na wzgórze Kok-Tobe, skąd rozciąga się wspaniały widok na miasto i okolice. Na szczycie znajdziemy też sporo atrakcji, w tym tor saneczkowy, mino zoo, czy pomnik Beatlesów. Czas wolny. Nocleg w Ałmaty.

 2. Śniadanie, wykwaterowanie. Dziś jedziemy na północny wschód, do słynnego Kanionu Szaryńskiego, który nie ustępuje pięknem amerykańskiemu Wielkiemu Kanionowi Kolorado. Po spacerze wzdłuż „Doliny Zamków” zmierzamy w dalszą drogę. Przewidujemy postój na przekąskę przy Zbiorniku Kapszagajskim, ale naszym celem jest dziś nocleg i kolacja w agroturystyce we wsi Basszy, która jest bramą wjazdową do Parku Narodowego „Ałtynemel”.

 3. Śniadanie. Zwiedzanie Parku Narodowego „Złote Siodło”. W planie: wspinaczka na śpiewającą wydmę (zgodnie z legendą pod piaskiem leży diabeł i śmieje się, stąd specyficzne dźwięki słyszalne w ciepłe dni, a jak jest naprawdę?) oraz spacer wśród tęczowych gór Aktau i Katutau. Nocleg i kolacja w tej samej agroturystyce w Basszy.

 4. Śniadanie i wykwaterowanie. Dziś kierujemy się na południe do pasma górskiego w Tienszanie, w którym leży powstałe w wyniku trzęsienia ziemi Jezioro Kajyngdy. Co roku przyciąga ono coraz więcej podróżników za sprawą krążących w sieci zdjęć zatopionych w wodnej toni drzew. Dojedziemy do niego niezłomnym „ŻUKiem” lokalnego gospodarza, co samo w sobie będzie przygodą. Nocleg i kolacja w agroturystyce we wsi Saty.

 5. Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do „Perły północnego Tienszanu”, malowniczych Jezior Kolsai (zobaczymy dolne jezioro położone na wysokości 2850 m n.p.m.). Będzie tam okazja do spaceru, wypicia kawy z widokiem lub skorzystania z szerokiej oferty łódeczek. Następnie udamy się przez przełęcz, na której znajduje się granica z Kirgistanem, do ciepłych źródeł w Tiepłokliuczinkie, po kirgisku Aksuu (11zł od osoby za 40 minut, płatne dodatkowo). Zakwaterowanie, czas wolny i nocleg w Karakolu.

 6. Śniadanie i wykwaterowanie. Atrakcja na dziś: Karakolski Park Narodowy z lodowcowym Pstrokatym Jeziorem – Ala-Kul, położonym na wysokości 3532 m n.p.m. Niezapomniany przejazd autami z napędem 4x4 i dalej trekking do jeziora. To będzie męczący dzień, ale jakże warto! Nocleg i kolacja w agroturystyce w Tamdze nad „kirgiskim morzem”, Jeziorem Issyk-Kul.

 7. Śniadanie. Dziś zwiedzamy południowy brzeg Issyk-Kul. Odwiedzimy siedmiu braci zaczarowanych w 7 byków w formacji skalnej Dżeti Oguz oraz wespniemy się pod niesamowite wodospady w Barskoon. Tutaj też przywitamy się z kamiennym Jurijem Gagarinem, który lubił wypoczywać w tych rejonach. Nocleg i kolacja w tej samej agroturystyce w Tamdze.

 8. Śniadanie i wykwaterowanie. Wizyta w Bajce – fantazyjnym kanionie po drodze do stolicy Kirgistanu. Postój przy jeziorze Issyk-Kul - drugim co do wielkości jeziorze obszarów górskich świata, po jeziorze Titicaca. Nocleg w ośrodku wypoczynkowym z sauną w Parku Narodowym Ala-Arcza pod Biszkekiem.

 9. Wspólnie przygotowane śniadanie. Trekking po najstarszym Parku Narodowym Azji Centralnej pod wodospad Ak-Saj, utworzony z wód lodowcowych. Przerwa na posiłek oraz dla chętnych spacer do punktu widokowego „Złamane Serce”. Nocleg w tym samym ośrodku w Ala-Arcza.

 10. Wspólnie przygotowane śniadanie. Zwiedzanie Biszkeku, stolicy Kirgistanu. Tutaj najciekawszym punktem będzie Osz Bazar, ogromny rynek, na którym kupić można absolutnie wszystko. Zobaczymy też ukrytego między drzewami w samym centrum Władimira Iljicza Uljanowa. Czas wolny. Przejazd przez granicę z Kazachstanem. Nocleg w Ałmaty.

 11. Śniadanie. Zwiedzanie Ałmaty – możemy odwiedzić Zielony Bazar, zobaczyć główny meczet, drewniany Sobór Wniebowstąpienia Pańskiego, muzeum instrumentów ludowych (ok. 10zł od osoby płatne dodatkowo), filharmonię, teatr, Plac Republiki, największy na świecie kompleks wysokogórski do uprawiania sportów zimowych z największym sztucznym lodowiskiem „Medeo” (ok. 20zł od osobę + 10zł za wynajem łyżew płatne dodatkowo), czy wyciąg narciarski Szymbulak (ok. 30zł od osoby płatne dodatkowo). Nocleg w Ałmaty.

 12. Śniadanie. Trekking do Wielkiego Jeziora Ałmatyńskiego, położonego na wysokości 2510 m n.p.m. i słynącego z czystej turkusowej wody. Zbiornik ten zapatruje w wodę całe dwumilionowe miasto. Nocleg w Ałmaty/wylot w zależności od godziny lotu.

Cena obejmuje: transport (auta z napędem 4x4 z kierowcami), usługę polskojęzycznego przewodnika przez cały pobyt, wszystkie noclegi ze śniadaniami, 5 kolacji, wstępy objęte programem.

Cena nie obejmuje: lotów, wydatków osobistych, np. na pamiątki i napoje, posiłków nie ujętych w programie, ubezpieczenia.

CENA DLA GRUPY 6-OSOBOWEJ: 1350 PLN + 740 EUR od osoby.

Zapraszamy do kontaktu na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Lokalizacja

Masz pytania? Skontaktuj się już teraz!

Tomek

+995 558 154 189

info@kavkazbrothers.com

 

Łukasz

+48 693 868 462

info@kavkazbrothers.com

Kavkaz Brothers

"Kavkaz Brothers" 

Angisa Street 78/109,

Batumi 6000, Gruzja - Georgia

Organizator działa w oparciu o przepisy prawa gruzińskiego. Działalność Organizatora jest zarejestrowana na terenie Gruzji.