Tuż pod pasmem Wysokiego Kaukazu

Liczba odwiedzin: 2119

Magiczna wyprawa tuż pod pasmem Wysokiego Kaukazu obejmuje jedne z najpiękniejszych miejsc w Gruzji. Zaczynamy od bardziej znanej "krainy wież" - Swanetii, ale naszą podróż kontynuujemy mało uczęszczaną górską drogą, która wymaga od nas włączenia napędu 4x4, by znaleźć się w tak zwanej "gruzińskiej Szwajcarii", czyli regionie Racza-Leczchumi, gdzie czakają nas konna wyprawa i piknik w przepięknych okolicznościach przyrody.

Termin: do ustalenia indywidualnie, prosimy o kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Impreza odbędzie się przy zebraniu minimalnej liczby osób (5 osób).

Cena ustalana jest indywidualnie w zależności od ilości osób biorących udział w wyprawie.

Ze względu na dużą ilość off-roadu tą wycieczkę robimy tylko dla małych grup!

PROGRAM WYJAZDU:

Dzień 1. przylot do Kutaisi w godzinach popołudniowych, zwiedzanie Kanionów Okatse i Martvili (możliwy spływ pontonem za dodatkową opłatą), nocleg w Ckaltubo.

Dzień 2. Śniadanie. Stąd udajemy się w kierunku Mestii, głównego miasteczka regionu Swanetia, który słynie ze średniowiecznych wież oraz niesamowitych widoków (to tu znajduje się najwyższy szczyt Gruzji - Szchara 5193 m n.p.m.). Dzięki wieżom rodowym cały region wpisany został na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Po drodze zatrzymamy się w Zugdidi na obiad w gruzińskiej restauracji i zwiedzanie Pałacu Dadianich (megrelskich książąt), gdzie znajduje się między innymi pośmiertna maska Napoleona Bonaparte. Nocleg w Mestii.

Dzień 3. Śniadanie. Około 4-godzinna wycieczka pod czoło lodowca Czaladi, podejście nie jest trudne, ale warto zabrać ze sobą wygodne buty do chodzenia po kamieniach. Przerwa na obiad w Mestii, a następnie podjazd 4x4 do Jezior Koruldi. Stąd całe pasmo najwyższych szczytów jest jak na wyciągnięcie ręki i mimo niewielkich rozmiarów jezior, sama trasa wynagradza wszelkie trudy. Nocleg w Mestii.

Dzień 4. Śniadanie. Całodniowa wycieczka 4x4 do Uszguli. Jest to podobno najwyżej położona, zamieszkana przez cały rok wioska w Europie, a leży na wysokości 2100 m n.p.m. Rozpościera się z niej przepiękny widok na najwyższą górę w kraju - Szcharę. Pospacerujemy po wiosce pełnej kamiennych wież z XII-XIV wieku, a do jednej z nich zajrzymy do środka. Odwiedzimy też, jeśli artysta będzie miał ochotę nas zaprosić, wystawę malarstwa miejscowego malarza abstrakcjonisty, Fridona. Nocleg w Uszguli.

Dzień 5. Śniadanie. Przez góry, rzadko uczęszczaną trasą niedostępną dla „zwykłych” samochodów, w pięknych okolicznościach przyrody jedziemy do Raczy. Naszym celem tego dnia będzie stara wieś Ghebi. Tu strudzonych wędrowców powita kolacja i wygodne łóżko.

Dzień 6. Śniadanie. Całodniowa wycieczka konna po pięknych raczyńskich zakątkach. Doliny otoczone wysokimi górami Kaukazu, ukryte wodospady i poznawanie bogatej historii regionu z lokalnym przewodnikiem. Podczas wycieczki zaplanowano piknik na łonie natury. Nocleg w Ghebi

Dzień 7. Śniadanie. Wyruszamy na południe w stronę Kutaisi, ale po drodze robimy przystanki: w Oni, gdzie znajduje się zabytkowa synagoga oraz kilka źródeł wody pitnej, następnie w Ambrolauri, gdzie zrobimy zdjęcie z największą butelką wina produkowanego w tym rejonie - chwanczkary i odwiedzimy fabrykę, gdzie go spróbujemy. Kolejny postój będzie przy jeziorze Szaori, które słynie ze swojego piękna i wód bogatych w ryby. Wieczorem docieramy na nocleg w okolicach Kutaisi. Pożegnalna supra.

Dzień 8. wylot z Kutaisi w godzinach porannych.

Cena obejmuje:

 • wszystkie noclegi
 • wszystkie posiłki wymienione w programie, w tym suprę
 • transfery z lotniska i na lotnisko
 • wszystkie przejazdy autami 4x4 z kierowcami
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika przez cały pobyt
 • bilety wstępu do miejsc ujętych w programie wycieczki
 • całodniową wycieczkę konną z piknikiem

Cena nie obejmuje:

 • biletów lotniczych
 • wydatków osobistych, np. na pamiątki i napoje
 • posiłków nie uwzględnionych w cenie
 • ubezpieczenia na terenie Gruzji

Miejscem rozpoczęcia wyprawy jest lotnisko na terenie Gruzji. Oznacza to, że opieka przewodnika jest zapewniona od momentu Waszego przylotu do Gruzji do momentu pożegnania Was na lotnisku.

Jesteśmy firmą działającą w oparciu o gruzińskie przepisy prawa. Regulamin imprez dostępny w zakładce. Jak złożyć rezerwację?

Warunki rezerwacji:

 • Kontakt z nami, zgłoszenie chęci wyjazdu przez maila, zapoznanie się z Regulaminem
 • W przypadku odwołania wyjazdu z powodu braku wystarczającej liczby chętnych, wpłacone pieniądze zostanę zwrócone
 • Minimalna liczba uczestników to 5 osób, maksymalna 10 osób

Istnieje możliwość zmiany kolejności zwiedzania, zwłaszcza w przypadku, gdyby grupa leciała na inne lotnisko w Gruzji niż pierwotnie zakładamy. Oczywiście przedstawiony program realizujemy bez zmian, jedynie w innej kolejności.

Kontakt z przewodnikiem:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Lokalizacja

Masz pytania? Skontaktuj się już teraz!

Tomek

+995 558 154 189

info@kavkazbrothers.com

 

Łukasz

+48 693 868 462

info@kavkazbrothers.com

Kavkaz Brothers

"Kavkaz Brothers" 

Angisa Street 78/109,

Batumi 6000, Gruzja - Georgia

Organizator działa w oparciu o przepisy prawa gruzińskiego. Działalność Organizatora jest zarejestrowana na terenie Gruzji.