Przez przełęcz na lotnisko – ahoj przygodo!

Liczba odwiedzin: 197
Cena: 270,00 GEL

Chcemy Cię zabrać do mniej uczęszczanej części Gruzji, tak, by Twoje pierwsze wrażenie lub ostatnie chwile w magicznym Sakartwelo były zapamiętane jak najpiękniej. Wierzymy, że przejazd przez dwie malownicze przełęcze położone powyżej 2 tysięcy m n.p.m. oraz nocleg w bogatym w ciepłe źródła mineralne ośrodku turystyczno-uzdrowiskowym będą wspaniałą przygodą!

Plan można realizować na trasie Batumi - Lotnisko Kutaisi i odwrotnie, dopasowując go do godzin lotów.

Zainteresowaliśmy? Oto nasza propozycja:

Poranny wyjazd z Batumi w kierunku Małego Kaukazu. Dobre humory, turecka kawa i niebanalne widoki będą towarzyszyć nam przez cały dzień. Póki co, naszym celem jest restauracja zaprzyjaźnionej rodziny na przełęczy Goderdzi (2025 m n.p.m.). Spróbujemy tu tradycyjnych adżarskich potraw, których nie spotkamy w żadnym innym regionie kraju i obierzemy kierunek w dół, do Abastumani. Miasteczko ma lata świetności za sobą, gdyż zrobiło oszałamiającą karierę jako kurort już w XIX wieku i po upadku Związku Radzieckiego straciło inwestorów. Znajdują się tam liczne sanatoria, w których leczy się choroby dróg oddechowych, a także niedokrwistość. Ciekawym punktem będzie na pewno wizyta w tutejszym obserwatorium astronomicznym. Wieczorem proponujemy kąpiel w basenach z ciepłą wodą mineralną. Nocleg w Abastumani. Po śniadaniu wyruszamy w dalszą drogę i znów pniemy się w górę. Naszym celem jest dzika przełęcz Zekari (2 182 m n.p.m.), gdzie prędzej spotka się wolno biegające konie i świnie, niż turystów. Zatrzymamy się na obiad w okolicach Kutaisi i w zależności od godziny lotu zwiedzimy jeszcze wybrany fragment regionu Imeretii lub udamy się prosto na lotnisko.

Cena od osoby to 270 GEL (≈90 EUR).

Cena zawiera transport, opiekę polskojęzycznego przewodnika oraz nocleg ze śniadaniem w Abastumani.

Lokalizacja

Masz pytania? Skontaktuj się już teraz!

Tomek

+995 558 154 189

info@kavkazbrothers.com

 

Łukasz

+48 693 868 462

info@kavkazbrothers.com

Kavkaz Brothers

"Kavkaz Brothers" 

Angisa Street 78/109,

Batumi 6000, Gruzja - Georgia

Organizator działa w oparciu o przepisy prawa gruzińskiego. Działalność Organizatora jest zarejestrowana na terenie Gruzji.