Gruzja wiosennie - kwiecień na Kaukazie

Powitanie wiosny w Gruzji

Przywitaj z nami wiosnę w Gruzji!

Termin: 23 kwietnia – 30 kwietnia 2019 (8 dni od wtorku do wtorku)

Cena: 2090 pln na osobę

Zaczniemy od nadmorskiego Batumi i poznawania zakamarków stolicy Adżarii, zwanej "Małym Dubajem". Przewodnikiem będzie Tomek Groja, właściciel Kavkaz Brothers i mieszkaniec Batumi znający różne odcienie miasta :-)

Następnie, przez piękne góry Adżarii dojedziemy do Achalcyche, gdzie weźmiemy udział w warsztatach kuchni gruzińskiej. Będą również twierdze, skalne miasta, piękne położone kościoły, starówka, tańce i łaźnie w Tbilisi, Wysoki Kaukaz z widokiem na pięciotysięcznik Kazbek.

Nie zabraknie wina, winiarni i Supry z Tamadą. A do tego piękna jaskinia i wąwozy zielonej Imeretii. Zajrzymy oczywiście w kilka mniej znanych miejsc, by pokazać Gruzję „od zaplecza”. W Kavkaz Brothers stawiamy na jakość, grupy są kameralne, a programy napisane przez nas. Tak, by dobrze poznać Gruzję, bez przypadkowego "zaliczania" kolejnych atrakcji.

Szczegółowy program (przy założeniu, że przylot z Polski następuje w godzinach wieczornych, np. liniami WizzAir z Katowic)

23 kwietnia (wtorek)

Przylot z Polski do Kutaisi. Transfer z lotniska do Batumi. Chętni idą poznawać nocne życie miasta, spragnieni odpoczynku - do spania :-)

Nocleg w Batumi

24 kwietnia (środa)

Zwiedzanie Batumi wspólnie z Tomkiem Groją, właścicielem Kavkaz Brothers, który od kilku lat mieszka w stolicy Adżarii. Zna więc rozmaite zakamarki Batumi. Dla chętnych wizyta w słynnym Ogrodzie Botanicznym, na batumskiej starówce, a do tego kilka bardziej nietypowych miejsc: targ rybny, bazar z miejscową herbatą i innymi specjałami, degustacja brzoskiniowej czaczy w barze u Kachy.

Nocleg w Batumi

25 kwietnia (czwartek)

Poranny wyjazd z Batumi. Podziwiając piękne widoki za oknami, dojedziemy do miasteczka Achalcyche w regionie Samcche-Dżawachetia. Tego dnia odbędą się, przygotowane specjalnie dla naszej grupy, warsztaty kuchni gruzińskiej. Będzie okazja do poznania tajników miejscowej kuchni, nauka przygotowywania potraw, wykład o wszechobecnej kolendrze :-)

Nocleg w Achalcyche

26 kwietnia (piątek)

Po warsztatach kuchni gruzińskiej, czas na zwiedzanie miasta i jego okolic: twierdza Rabati, której niedawna odbudowa wzbudziła spore kontrowersje, pięknie położony klasztor Sapara, skalne miasto Wardzia z XII wieku. Następnie kąpiele w ciepłych źródłach w okolicach Wardzi. Jeśli starczy czasu zahaczmy również o twierdzę Chertwisi.

Nocleg w Achalcyche

27 kwietnia (sobota)

Wyjazd do Tbilisi, po południu zwiedzanie gruzińskiej stolicy. Aleja Rustaweli oraz Stare Miasto z twierdzą Narikala. Wieczorem będzie możliwość zażycia kąpieli i masażu w tbiliskich łaźniach oraz obejrzenia gruzińskich tańców regionalnych, pełnych pasji, romantyzmu, skocznej muzyki.

Nocleg w Tbilisi

28 kwietnia (niedziela)

Jednym z pocztówkowych krajobrazów Gruzji jest ten ze Stapenacminda: widok kościółka Cminda Sameba ze szczytem Kazbek w tle trudno zapomnieć. Tego dnia dojedziemy do tego kościółka z widokiem na Kazbek. Najpierw jednak, po wyjeździe z Tbilisi, obejrzymy zabytki sakralne Mcchety, pierwszej stolicy Gruzji. Wjazd do pięknie położonego kościoła Dżwari. Potem znajdziemy się na Gruzińskiej Drodze Wojennej, w Wysokim Kaukazie. Piękne widoki i przystanki na zdjęcia po drodze. Po południu, na wysokości 2200 mnpm, zrobimy sobie zdjęcia z pięciotysięcznkiem Kazbek w tle.

Nocleg w Stepancminda

29 kwietnia (poniedziałek)

Poranny wyjazd ze Stepancminda. Po drodze przejedziemy przez Gori, rodzinne miasto Stalina. Spojrzymy na jego pomnik przy muzeum, ale naszym celem będzie pięknie położone skalne miasto Uplisciche, pamiętające czasy sprzed naszej ery. Następnie przejazd na zachód kraju, do Kutaisi. Wieczorna Supra z Tamadą.

Nocleg w Kutaisi

30 kwietnia (wtorek)

Po śniadaniu wyjazd do Jaskini Prometeusza, kilkanaście kilometrów od Kutaisi. Została odkryta dopiero w okresie ZSRR. Miała wówczas służyć jako… schron na wypadek wojny atomowej. Dziś jaskinia cieszy oczy pięknymi formami skalnymi, jest też Sala Miłości oraz możliwość przepłynięcia się łódkami. Po zwiedzaniu jaskini, odwiedzimy okoliczny cmentarz. Będzie okazja do pokazania, w jaki sposób Gruzini czczą zmarłych (butelki z winem przy grobach, stoły na cmentarzach), tym bardziej, że pod koniec kwietnia 2019 przypada Dzień Zaduszny.

Wieczorem wylot do Polski

Cena zawiera:

 • wszystkie noclegi
 • wszystkie śniadania
 • Supra (biesiada) w Kutaisi
 • kolacja w Achalcyche
 • warsztaty kuchni gruzińskiej w Achalcyche
 • transfery z lotniska i na lotnisko
 • wszystkie przejazdy busem z kierowcą
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika przez cały pobyt
 • bilety wstępu do miejsc ujętych w programie wycieczki
 • ubezpieczenie na terenie Gruzji

Cena nie zawiera:

 • biletów lotniczych
 • pięciu obiadokolacji (koszt jednej obiadokolacji 20-40 zł w zależności od apetytu)
 • wydatków osobistych, np. na pamiątki i napoje

Miejscem rozpoczęcia wyprawy jest lotnisko na terenie Gruzji. Oznacza to, że opieka przewodnika jest zapewniona od momentu Waszego przylotu do Gruzji do momentu zakończenia imprezy w Batumi.

Jesteśmy firmą działającą w oparciu o gruzińskie przepisy prawa. Regulamin imprez dostępny w zakładce Jak złożyć rezerwację?

Warunki rezerwacji:

 • Kontakt z nami, zgłoszenie chęci wyjazdu przez maila, zapoznanie się z Regulaminem

 • W przypadku odwołania wyjazdu z powodu braku wystarczającej liczby chętnych, wpłacone pieniądze zostanę zwrócone

 • Maksymalna liczba uczestników 18 osób

Istnieje możliwość zmiany kolejności zwiedzania, zwłaszcza w przypadku, gdyby grupa leciała na inne lotnisko w Gruzji niż pierwotnie zakładamy. Oczywiście przedstawiony program realizujemy bez zmian, jedynie w innej kolejności.

Kontakt z przewodnikiem:

info@kavkazbrothers.com

content
content
content
content
content
content
content
content
content
content